Manželé Potterovi-6.kapitola

28. ledna 2007 v 12:00 | Jasmína |  Manželé Potterovi
Poraněný Tichošlápek a kletba Imperius-1.část
Pozor, pozor! Pozor, pozor! Děkujeme za pozornost:o) a je tady další kapča, která čeká na to, aby si ji někdo přečetl a okomentoval.
-,,Lily, prosím tě mohla bys jít se mnou, podívat se na Siriuse? Určitě by ho potěšilo, kdyby nás viděl."
-,,Promiň Reme, ale já opravdu nemůžu, zavrtěla hlavou, Víš, musím hlídat Harryho a Netrie teď nemá čas."
Najednou se otevřely venkovní dveře a v nich stála Netrie. Lily se trochu podivila, ale pozdravila ji.
-,,Och, ahojky, jak je?"
-,,No báječně Lily, drahoušku," odpověděla a přitom pokukovala po Remusovi. Ten by se nejradši propadl do země. A proto se chtěl nepatrně vytratit.
-,,Jo Lily, vidím, že někam jdete-jestli chceš, tak ti pohlídám Harryho."
-,,Díky, opravdu ti to nevadí?"
-,,Ale kdepak, pro mě je radost ho hlídat, takovýho hodňoučkýho bobečka. Viď kulíšku? Ňu, ňu, ňu, ...
-,,Lily, takže půjdeme?, zeptal se Remus.
-,,Jistě, ehm, mějte se tady dobře", stačila pozdravit Lily a už se oba přemístili. Když je poslali na pokoj, kde ležel Sirius, tak se Remus zeptal Lily:
-,,Mimochodem, nevíš kde je James? Je mi divné, že nešel s námi" Lily jen pokrčila rameny a oba vstoupili do pokoje. Bylo tady celkem 5 postelí-2 byli prázdné u okna ležel nějaký kouzelník, který měl místo přední končetiny chapadlo, uprostřed ležel Sirius a právě odkládal nejnovější číslo Denního věštce. Hlavní strana hlásala:
Další vražda-tentokrát na Severní ulici!!!
napsala redaktorka A.K.Slétalová

Před několika dny byli spatřeni opět smrtijedi, kteří zabili 10 kouzelníků a nějaké ty mudly. A potom vyčarovali Znamení Zla. Ministerstvo odmítlo k této vraždě jakýkoli komentář. A my se ptáme-dělají vůbec něco pro to, aby se to již neopakovalo? Mají vůbec nějaké šance na to, že budeme moci opět klidně spát? Další informace naleznete na stranách 5, 7,8, kde jsou i další fotografie.
Také vás upozorňujeme, že kdybyste poznali, že se vaši blízcí chovají podivně, okamžitě je odvezte na Ministerstvo kouzel. Je možné, že jsou pod kletbou imperius, která se trestá pobytem v Azkabanu.
Na poslední posteli ležela nějaká žena, která si četla knihu Jak dostat to, co chcete v 10 jednoduchých lekcích. Když si Sirius povšimnul přátel, tak je hned pozdravil.
-,,Jé ahoj Lily, jak se daří? Čauky Reme."
-,,Dobře a co ty? Kdy si myslíš, že tě propustí?"
-,,Co já vím? Hele mě nic není a oni tvrdí, že jo, ale já se cítím na to že bych mohl vztanout, kdybych nemusel čekat až začne působit, ten odpornej Kostirost." Přitom udělal výraz znechucení.
-,,James tady už byl?" zajímal se Remus.
-,,Ne, ale stejně sem s ním mluvil."zatváří se Sirius tajemně. A vyndá zrcátko, pomocí, kterého si posílali zprávy ve škole. Najednou se ve dveřích objevila žena. Byla to Cornelie McVadreová se kterou před několika měsíci tančil.
-,,Ahoj Sirie, vypadáš dobře, řekla suše.
-,,No ty taky, zakoktal se Sirius. Dlouho se neviděli, a proto z ní byl trochu vyjevený.
-,,Něco jsem ti přinesla, a s těmito slovy vyndala z kabelky zazátkovanou láhev. Sirius poděkoval a když chtěl láhev schovat, tak ho Cornelie políbila, jakoby s ním chodila. Sirius se jen zmohl na to, aby ji řekl pa, Cornelie se otočila na podpatku a ladnými pohyby "odtančila" pryč z místnosti. Po tomto incidentu, se Lily s Remusem opět rozpovídali. Když byl čas k odchodu, tak s ním ještě chvíli Remus zůstal.
-,,Nevěděl jsem, že s ní chodíš," ušklíbl se na něj.
-,,No, to já taky ne" odpověděl Tichošlápek.
-,,Měl by sis dávat pozor," a s těmito slovy Remus odešel.(No dobře, vyšel před budovu a tam se přemístil na ministerstvo, kde měl schůzi-stačí?, tak...)
Lily chtěla vejít domů, ale bylo zamčeno. Zazvonila, ale nikdo neotevřel. Rychle odemkla a
hledala svého syna. Ten tam nebyl. Lily začínala být zoufalá. Skácela se před Harryho postýlkou a plakala. Po chvíli napsala Jamesovi dopis, kde mu oznamovala, že Netrie zmizela i s Harrym. Za okamžik vtrhl do domu James a uklidňoval svou ženu.
-,,Neboj, on se najde-živý a zdravý," ale moc tomu nevěřil.
-,,Kdepak, jsem špatná matka , když nedokážu uhlídat ani své dítě!"
-,,To není pravda! Jsi ta nejlepší na ..."
-,,Sem hrozná."Lily si připadala, jakoby všechno, co do této chvíle udělala bylo špatně. James stále nevěděl, jak ji uklidnit, tak ji alespoň nechal vyplakat. Ale najednou se oba otočili ke dveřím. Ty se pomalu otevíraly a v nich byli...
-----kdo chce vědět, kdo tam byl ať si počká na další kapču:o)-----
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sherina Sherina | 28. ledna 2007 v 19:33 | Reagovat

a heleme se problémy :-D to se mi líbí...jenom doufam že se Harrymu nic nestane:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama