Manželé Potterovi -- 5.Kapitola

24. ledna 2007 v 11:00 | J.Fosterová |  Manželé Potterovi
Tak, minule jsem skončila v tom nejnapínavějším a právě tam budu pokračovat
Hezké počteníčko:o)
(nedívejte se pls na gramatické chyby)
Už se viděl, jak umírá a má pohřeb se svou ženou...(Možná, že vám teď James připadá jako srab, ale co byste dělali vy, kdyby jste byli kouzelníci bez hůlky a ještě měli vyvrtnutej kotník spolu s dalšími ránami.) Najednou smrtijedi přestali útočit a začali si zachraňovat holý život. Malfoy zamumlal cosi nesrozumitelného a všichni tři(Sirius, Lily i James zapomněli, jak se jmenoval). James zvedl hlavu a spatřil mnoho bystrozorů, jak na ně útočí. Když bylo po "boji", přišel k nim Moody a začal přede všemi hubovat Dvanácterákovi:
-,,Pottre, jako bych vám neříkal, že si máte dávat pozor. Jako bych tady mluvil do větru co? Jinak byste měl vědět, že jste měli jen z pekla štěstí. Tato skupina si říká smrtijedi a jsou velice nebezpeční. Už sice řádili před několika lety, ale myslelo se, že jde jen o mudly. Za několik hodin bude vše zveřejněno v Denním věštci a radím vám, abyste se od slečny Slétalové drželi co nejdále. Mimochodem, tyto smrtijedy vede kouzelník říkající si Voldemort. Jeho jméno bylo již několikrát uvedeno v novinách, ale nikdy ne ve spojitosti s vraždou. Věřte mi od této chvíle se začnou lidi bát jen vyslovit to jméno(a měl pravdu:o). Mimochodem, Lily blahopřeji vám. Díky tomu, že jste prokázala schopnosti používat velmi dobře obraná i jiná zaklínadla, jste byla přijata j bystrozorům."
-,,Jé děkuji, začervená se paní Potterová.
Ozvalo se prásk. James, Lily i Sirius byli ještě trochu otřeseni, takže se trochu polekali. Ukázalo se, že osoba, která se právě přemístila k nim byl Brumbál.
-,,Pane...?, podivila se Lily, co vy tady děláte? Myslela jsem, že jste na dovolené."
-,,Ano to jsem byl, souhlasí Brumbál, ale dostal jsem dopis z Ministerstva, abych přišel, tak jsem tady."
-,,Pane Brumbále, ozval se James přidržující se své ženy, myslíte si, že se budou snažit na nás zaútočit znovu?
-,,To nepochybně Jamesi,přitakal Brumbál, ale my a hlavně VY na to už budete připraveni, takže si myslím, že máme výhodu. Voldemort nebude zrovna nadšený z toho, že se vám podařilo uniknout. Ale myslím, že se o to ještě pokusí. Možná za týden, možná za měsíc, ale jednou určitě opět zaútočí. Alastoreprosím buďte tak laskav a přiveďte k nám i Siriuse."
-,,Brumbále, měli bychom se vrátit, protože náš syn..".
-,,Neboj Lily už můžete jít, ale předtím se vás na něco zeptám. Jak se jmenoval ten, který vám nabízel nové zaměstnání?"
-,,No vlastně, zamyslel se James, už ani nevím. Nemůžu si vzpomenout a mám takový pocit, že nám zřejmě vymazal vzpomínku na jeho jméno."
-,,Alastore, oslovil Brumbál Moodyho, tak kde jste s tím Siriusem? Nemáme na to celý den!"
Lily se trochu polekala, takhle Brumbála slyšela mluvit poprvé. Vždy si myslela, že je to kouzelník, který umí vždy zachovat chladnou hlavu. Bylo velmi zvláštní.
-,,Albusi, je mi líto, ale pana Blacka přivést nemohu.(Brumbál začal nepatrně rudnout)Byl odvezen ke Svatému Mungovi, kvůli otřesu mozku a co já vím ještě."
-,,No nic, takže Jamesi, Lily-můžete jít domů."
-,,Nashledanou," odpověděla Lily. A společně se se svým manželem přemístili.
Před jejich domem se James zastavil před dveřmi. Bylo mu hrozně. Jak se jen mohl takhle lacino napálit!! Měl tušit od začátku, že na tom něco smrdí, ale ne on se radši ještě bude předvádět. Ale nejvíc ho trápilo, že se Brumbál naštval. Přemýšlel o těchto a dalších věcech, když začala Lily odemykat. Přiběhla k nim její kamarádka, která jim hlídala Harryho:
-,,No ahoj Lil, měla takový pisklavý hlas, to byste nevěřili, jaký byl Harry andílek,"rozplývala se.
-,,Myslím, že bys už měla jít, odháněl ji James jemně(mezi námi-nesnášel ji), víš sme unavení a ..."
-,,Oh, nesmysl, nesouhlasila Netrie(úžasný jméno co?, zrovna mě napadlo:o),musíte mi říct, jestli jste to místo dostali, kdo je šéf, a kolik budete dostávat."(vysvětlení:je to extravelká drbna:) Ku podivu ji odpálkovala přímo skvěle jeho žena:
-,,Jé teď jsem vzpomněla, dělala překvapenou Lily, že pár bloků odtud se nastěhoval rozvedený kouzelník."
-,,Ne-fakt?, zajímala se Netrie(James jí v duchu říkal "harpie Netrie"), tak to si musím zjistit o něm víc." Na nic víc nečekala a vystřelila ze dveří.
-,,O Lily, padl na kolena James před svou ženu, ani nevíš, jak sem si ulevil. Ta má místo slov a vět samopal." Oba dva se tomu zasmáli, James se zvadl políbil svou ženu a šli se podívat na Harryho. Ten klidně oddychoval pod peřinkou a snil si dál svůj sen.
----------------------Druhý den-----------------------------------------------------------
Když se Lily ráno probudila, její manžel byl pryč. Udělala snídani a za chvíli někdo zazvonil. Byl to Remus. Chtěl s ní jít do nemocnice za Siriusem.
--------------------pokračování příště:o)-------------------------
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pavlína pavlína | Web | 24. ledna 2007 v 17:29 | Reagovat

ahoj dělám soutěž na mém blogu  o nej blog jestli se chceš přihlásit tak jdi na můj blog

2 Kaťuliinka Kaťuliinka | E-mail | Web | 24. ledna 2007 v 21:46 | Reagovat

Máš u m ěcenu za bleskovku

3 Sherina Sherina | 26. ledna 2007 v 21:18 | Reagovat

opět velmi pěkná kapitolka

4 Ginny Ginny | Web | 26. ledna 2007 v 23:59 | Reagovat

Je to skvělá povídka!!!! Doufám,že bude brzy další:o)))

Prosímtě napiš pi to pak do komentí ků jo?

Jen abych sem nechodila každý den 5x :o))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama